سوالات متداول

سوالات متداول معادل سازی مدارک

آیا گواهینامه های معادل (همسطح) مهارتی کاربردی صادره از سوی موسسه آفاق حکمت دانش ایرانیان مورد تایید وزارت علوم می‌باشد؟

این گواهینامه ها صرفاً به درخواست متقاضی همسطح سازی و بر اساس تعیین سطح مدارک و سوابق آموزشی، کاری و شغلی مورد تایید مراجع معتبر علمی داخلی بوده و به هیچ عنوان مدرک تحصیلی به حساب نمی‌آید و ارزشیابی آن فقط و فقط بر اساس ضوابط داخلی موسسه آفاق حکمت دانش ایرانیان صورت می‌گیرد.

آیا با گواهینامه های همسطح مهارتی کاربردی موسسه آفاق حکمت دانش ایرانیان امکان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های داخل و یا خارج از کشور وجود دارد؟

با توجه به اینکه گواهینامه های مهارتی کاربردی صادره موسسه آفاق حکمت دانش ایرانیان مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات و فناوری نمی‌باشد، امکان پذیرش آن توسط دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی جهت ادامه تحصیل وجود ندارد. همچنین موسسه هیچگونه تعهدی مبنی بر پذیرش مدارک صادر شده از سوی این مرکز از طرف کشورهای دیگر نمی‌دهد.

آیا گواهینامه های همسطح مهارتی کاربردی موسسه آفاق حکمت دانش ایرانیان ارزش استخدامی کشوری دارد؟

موسسه آفاق حکمت دانش ایرانیان به عنوان یک مجموعه آموزشی مبتکر در زمینه همسطح‌سازی گواهینامه‌های آموزشی و طرف قرارداد موسسات بین‌المللی اعتبار بخشی علمی در نظام اسلامی ایران، در راستای تحقق رسالت خود در امر توسعه ظرفیت‌های مهارت‌آموزی و کسب و کار در کشور گام بر می‌دارد و مدارک صادر شده، جهت استفاده استخدامی در دستگاه‌های دولتی طراحی نگردیده است. بطور کلی می‌توان گفت برخی شرکت‌های خصوصی و نیمه خصوصی، هواپیمایی‌ها، واحدهای صنعتی، اصناف و بطور کلی مراکزی که در آنها حرفه و مهارت اهمیت ویژه‌ای دارد، این نوع گواهینامه‌ها را می‌پذیرند.

دانش‌پذیران در چه رشته‌هایی می‌توانند مدارک و سوابق علمی و آموزشی و مهارتی خود را همسطح سازی کنند؟

لازم به ذکر است با توجه به اینکه فرآیند معادل سازی بر اساس مستندات ارائه شده می‌باشد، لذا دانش‌پذیران می‌توانند در همسطح سازی تمامی رشته‌ها بجز رشته‌های علوم پزشکی شرکت نموده و از مزایای آن بهره‌مند شوند.